AKTUALNOŚCI

Drodzy Uczniowie

informuję, że poniedziałek 14 października br.

jest DNIEM WOLNYM

OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

6.10.2019 - KARŁOWICZANIE NA SLĄSKIM FESTIWALU BACHOWSKIM


16 października, o g.19.00 w kościele Świętej Rodziny w Katowicach Brynowie (ul. Kossak-Szczuckiej 24) wystąpią uczniowie klasy organów. Wykonają utwory Jana Sebastiana Bacha, jego ucznia Johanna Ludwiga Krebsa, oraz Dietricha Buxtehudego. Koncert odbędzie się w ramach X Festiwalu Bachowskiego, który został zainicjowany przez śp. Zygmunta Antonika, organistę i pedagoga naszej szkoły. Dziś kontynuują to dzieło studenci Katedry Organów i muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert przygotowała i poprowadzi Brygida Tomala.

12.09.2019 - KARŁOWICZANIE W ZAKOPANEM


Na zaproszenie Stowarzyszenia im Mieczysława Karłowicza w Zakopanem, soliści, chór i orkiestra PSM II st. wzięły udział w koncercie szkół muzycznych, który odbył się w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach. Oprócz naszej szkoły, w koncercie wzięli udział pedagodzy i uczniowie PSM im. F. Chopina w Nowym Targu i ZSMUZ im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie.

12.09.2019 - URODZINY MIASTA


Pod hasłem ''Kocham Katowice'', w 154. rocznicę przyznania Katowicom praw miejskich, w samo południe, nasza orkiestra dęta pod dyrekcją prof. Marka Pietrasa wzięła udział w inauguracji święta na katowickim Rynku. Nasz zespół znalazł się wśród czterech orkiestr, które wspólnie wykonały uroczysty utwór.

12.06.2019 - KONCERT UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW W FILHARMONII ŚLĄSKIEJ


W środę, 12 czerwca o godzinie 17.00, w sali koncertowej Filharmonii Śląskiej rozpocznie się koncert z udziałem naszych uczniów i absolwentów. Młodym muzykom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją prof. Mirosława Jacka Błaszczyka.

Wejściówki na koncert w cenie 10 złotych można nabyć w sekretariacie szkoły. Ze względu na koncert, tego dnia zajęcia dydaktyczne zostaną zawieszone od godziny 16.00.

Gorąco zapraszamy do udziału w koncercie.

02.06.2019 - GWIAZDECZKI Z KARŁOWICZA, KONCERT


W niedzielę, 2 czerwca, o godzinie 16.00, w sali koncertowej szkoły rozpocznie się koncert z cyklu ''Mamo, Tato, chodźmy na koncert'' organizowany przez IPiUM ''Silesia'', którego bohaterami będą uczniowie ''Karłowicza'', tegoroczni laureaci nagród na konkursach i przesłuchaniach.

Bezpłatne wejściówki można będzie pobrać w sekretariacie szkoły a także w biurze IPiUM ''Silesia'', plac Sejmu Śląskiego 2, pokój 20, telefon 32 219 33 44 w. 26.

Serdecznie zapraszamy.

 1  2  3  4 ... 36  następna


.