AKTUALNOŚCI
15.11.2019 - WARSZTATY PIANISTYCZNE CEA
 

W piątek, 15 listopada, w godzinach 11.00 - 21.00, w sali koncertowej odbędą się warsztaty pianistyczne zorganizowane przez Centrum Edukacji Artystycznej które poprowadzą prof. Andrzej Jasiński oraz dr Piotr Banasik.

Zapraszamy. 

12.11.2019 - POWSTANIA ŚLĄSKIE W MUZYCE I POEZJI
 

Zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny ''Powstania Śląskie w muzyce i poezji'' przygotowany w ramach XXXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wystąpią pedagodzy i uczniowie szkoły oraz tancerze Zespołu Pieśni i Tańca ''Silesianie'' Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Wtorek, 12 listopada, godziny 12.00 i 17.00, sala koncertowa szkoły

7.11.2019 - 128. SLĄSKA TRYBUNA KOMPOZYTORÓW
 

W czwartek, 7 listopada, o godzinie 19.00 rozpocznie się 128 edycja Śląskiej Trybuny Kompozytorów, pod tytułem ''Śląskie smyczki''.

Wystąpi Orkiestra Smyczkowa Miasta Jaworzno ''Archetti'' pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza. Usłyszymy kompozycje Soni Brauhoff, Andrzeja Krzanowskiego, Bolesława Szabelskiego i Witolda Szalonka.

Zapraszamy.

5.11.2019 - ZADUSZKI JAZZOWE, KONCERT
 

Tradycyjnie już, 5 listopada (wtorek), zapraszamy w imieniu sekcji instrumentalistyki i wokalistyki jazzowej na jazzowy koncert wspomnień. Wystąpią pedagodzy i uczniowie sekcji. Sala kameralna 302, godzina 17.00.
Zapraszamy.

18.10.2019 - ORKIESTRA DĘTA Z HOLANDII
 

18 października (piątek) o godzinie 20.00, w sali koncertowej odbędzie się koncert orkiestry dętej ''Looft den Heer'' z Boornbergum, pod dyrekcją Jacoba Dijkstry. We wspólnym wykonaniu utworu wezmą udział reprezentanci naszej orkiestry dętej.

Koncert odbywa się się w ramach projektu ''Kultura Dęta'', pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Zapraszamy.

17.10.2019 - FESTIWAL MŁODYCH W KARŁOWICZU
 


W czwartek, 17 X w sali koncertowej, o godzinie 17.00 rozpocznie się koncert w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych, organizowanego przez IPiUM ''Silesia''. Wystąpią laureaci V Międzynarodowego Podkarpackiego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Rzeszowie: Jakub Hanuszkiewicz, Piotr Tymura, Krzysztof Wierciński. Koncert poprowadzi Dorota Zawierucha.

Zapraszamy.

6.10.2019 - KARŁOWICZANIE NA SLĄSKIM FESTIWALU BACHOWSKIM


16 października, o g.19.00 w kościele Świętej Rodziny w Katowicach Brynowie (ul. Kossak-Szczuckiej 24) wystąpią uczniowie klasy organów. Wykonają utwory Jana Sebastiana Bacha, jego ucznia Johanna Ludwiga Krebsa, oraz Dietricha Buxtehudego. Koncert odbędzie się w ramach X Festiwalu Bachowskiego, który został zainicjowany przez śp. Zygmunta Antonika, organistę i pedagoga naszej szkoły. Dziś kontynuują to dzieło studenci Katedry Organów i muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert przygotowała i poprowadzi Brygida Tomala.

12.09.2019 - KARŁOWICZANIE W ZAKOPANEM


Na zaproszenie Stowarzyszenia im Mieczysława Karłowicza w Zakopanem, soliści, chór i orkiestra PSM II st. wzięły udział w koncercie szkół muzycznych, który odbył się w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach. Oprócz naszej szkoły, w koncercie wzięli udział pedagodzy i uczniowie PSM im. F. Chopina w Nowym Targu i ZSMUZ im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie.

poprzednia  1  2  3  4  5  6 ... 38  następna


.